Search
Kurumlara resmiyet kazandıran bayrak modelleri çeşitlilikleriyle dikkat çeker. Yelken bayrak da firmaların reklamını yapmak için kullandığı araçlardan biridir. İsminden de anlaşıldığı gibi yelken ve şeklini alan ve tanıtımı yapılacak yerlerin önüne dikkat çekmek amacıyla, kampanyalı ürün ya da hizmet hakkında kişileri bilgilendirmeye yönelik kullanılan bayraklardır. Plaj bayrağı, reklam bayrağı ya da olta bayrağı isimleriyle de anılabilir. Genel kullanım alanlarının başında iş yerleri gelmekle birlikte, fabrikalar, ganyan bayileri, dükkânlar, açılışlar, kongreler, fuarlar, eczaneler, benzin istasyonları, iletişim merkezleri ve otellere kadar bu sıra uzayabilir. Yol kenarlarına da kurulabilir özellikte üretilmeleri, aranılan yerin kısa sürede bulunmasını sağlar. Yelken bayrak modelleri aynı zamanda rüzgârda 360 derece hareket edebilme kabiliyeti sergilerler. Bu sayede de ilgili markanın görünürlüğü daha çok kişiye erişme fırsatı elde eder.  Yelken bayrak modelleri farklı tasarımları sayesinde, kalabalık caddelerde dahi öne çıkabilirler. Üstelik hem gösterişli hem de maliyet açısından uygun olması sebebiyle de, işletme sahipleri tarafından en çok tercih edilen bayrak çeşididir. Tasarımları itibariyle de iç ve dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Bunun yanında oldukça kaliteli kumaşlardan imal edilirler. Renklerinde herhangi bir solma veya değişme benzeri durumlar yaşanmaz. Bayrağın kirlenmesi gibi sorunlarda ise rahatlıkla yıkama işlemi yapılabilir. 
 

Yelken Bayrak İmalatı Nasıl Yapılır?

 

Yelken bayrak imalatı, firmaların kurumsallığını ve resmiyetini müşteriye en iyi şekilde yansıtma amacı güderek yapılır. Baskı işlemleri aşağıdaki haliyle sıralanabilir; 

  1. Yelken bayrak siparişleri genellikle set olarak alınarak, hazırlanır ve müşteriye teslim edilir.  Set içerisinde bayrak direği ile birlikte ağırlık dubası yer alır. 
  2. Yelken bayrak ölçüleri için müşteri tarafından özel bir ölçü talep edilmemişse standart ebatlar çerçevesinde işlem yapılır. 
  3. Standart ölçüler 75x250 cm ya da 75x300 cm civarında ayarlanır. 
  4. Bayrağınız yelken şeklinin dışında L tipi ya da damla tanesini andıracak biçimde kesilebilir. 
  5. İmalat aşamasında kullanılan malzemeler, ekonomik ya da standart malzemeler şeklinde ikiye ayrılırlar. Ekonomik seçenekler bazında bayrak için yaklaşık 90 gr. oranında raşel kumaş ve demir malzeme kullanılır. Standart seçeneklerde ise kumaş oranı 110 grama çıkar. Demirin yerini de alüminyum alır. Eğer ürünü kısa süreli kullanmayı düşünürseniz, ekonomik modelleri tercih edebilir veya bu seçenekleri promosyon ürünü olarak değerlendirebilirsiniz. Fakat bayrağın daha uzun yıllar işinizi görmesi taraftarıysanız, standart kategoride yer alan malzemeleri seçmeniz önerilir. 
  6. Direklerin boyu bayrakların boyundan 50 cm kadar daha uzundur. 50 cm’lik kısım bidona monte edilir. 
  7. Bayrağın altta bulunan duba kısmı, ağırlık yaratabilmek adına su veya kumla doldurulabilir. 
 

Cazip Yelken Bayrak Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Bütçenize uygun fiyatlar ile yelken bayrak siparişi oluşturmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yelken bayrak fiyatları, çizilen grafik tasarım özelliklerine, imalat aşamasında kullanılan malzemelere, sergilenen işçiliğe ve ürünün ölçülerine göre farklılık gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyacınıza yönelik sipariş edebileceğiniz bütün baskı taleplerinizde kusursuz hizmet sunuyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili makinelerle yöneterek, kaliteli işçilikle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adrese güvenle teslim ediyoruz. Siz de resmi materyallerle tanıtımızı güçlendirme ve hedef müşteri potansiyelinizi en yükseğe taşıma taraftarıysanız bir an önce bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz, ambalaj hizmetleriniz ve iç-dış mekan reklam materyallerinizde olduğu gibi her türlü bayrak talebiniz için de daima yanınızda. 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu