Search

Tanıtım materyalleri en başta kurumsal firmalar için büyük önem arz eder. Ardından da perakende sektörü gelir. Billboard, afiş ve örümcek stand örneklerinden sonraki sırayı da x banner baskı tasarımları alır. Bir çeşit marka sunum aracı şeklinde de ifade edilen x banner ile reklamınızı kolayca yapabilir ve hedef müşteri potansiyelinizin üstüne çıkabilirsiniz. 

 

X Banner Nedir? 

X Banner nedir? Temsil ettiği markayı kusursuz olarak müşterilerine tanıtmak isteyen kişilerin aklındaki sorudur.  Ayak kısmı x biçimini alan alüminyum malzemenin, dört ayrı köşesinden kuşgözü kararınca delik açılarak, ayaktaki uç noktaların bu deliğe yerleştirilmesiyle oluşan baskı ürünlerine x banner denir. Taşınması kolay bir ürün olması sebebiyle, firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Yanında ek olarak taşınma kılıfı mevcuttur. X banner kullanıldığı alanlarda, estetik görünüm sağlaması dolayısıyla da diğer reklam araçları arasında dikkat çeker. Başlıca kullanım alanları, fuarlar, kongreler, sergi mekanları ve alışveriş merkezleri şeklinde sıralanabilir. Bunun yanında ürün pazarlama açısından  da pratik bir materyaldir. X banner üzerinde kozmetik, teknolojik, gıda ve otomotiv sektörüne ait ürünlerin pazarlaması yapılabilir.  Ayrıca ofis içi toplantılarda da rahatlıkla iş görebilirken, ofis dışı toplantı salonlarında firma imajını yükseltici etkisi vardır. Dış mekan kullanımları için de uygundur. Üstelik kurulum aşamasında da extra el aletlerine ihtiyaç duyulmaz. 

 

X Banner Baskı Nasıl Yapılır?

Şık tasarımı ve pratik kullanımı ile diğer reklam araçları arasında öne çıkan x banner baskı aşamaları aşağıdaki gibi gösterilebilir; 

  1. Grafik tasarım hazırlanmadan önce, ürünün kullanılacağı yer enine boyuna analiz edilmelidir. Küçük mekânlar da yazı boyutları çok fark etmezken, büyük mekanlar için olabildiğince büyük yazı fontlarına yer verilmesi önerilir. 
  2. Standart ölçüler, 60x160 cm, 80x180 cm ebatlarında ayarlanır. Dilerseniz farklı ölçüler bazında da sipariş oluşturabilirsiniz. 
  3. Yalnızca tek taraflı baskı yapılır. 
  4. Baskı malzemesi olarak plastik bazdaki PVC hammaddesinden üretilen 400-440 gr oranında Avrupa vinili kullanılır.  Avrupa vinili yapısı bakımından plastiği andırır. 
  5. Tek renkten dört renge kadar işlem uygulanabilir. 
  6. Çözünürlük kalitesi yüksek görseller seçilmelidir. Düşük çözünürlük ürün üzerinde sönük etki yaratabilir, marka imajına da zarar verebilir. 
  7. X banner baskı yapılırken, ürüne gergin görünüm verebilmek adına, taşırma payına dikkat edilmelidir. Örneğin 1 metrelik genişliğe göre pozlama ebatı 95 cm civarında belirlenmelidir. 
  8. Tüm işlemler dijital baskı teknikleriyle tamamlanır. 
  9. Baskı işlemi sonrası, tasarımı zedelemeyecek şekilde forma üstünden, altından, sağından ve solundan kesim yapılır. Ardından ürün törpülenebilir. 

 

Avantajlı X Banner Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

X banner ekonomik baskı ürünleri arasında yer alır. Bütçe dostu fiyat seçenekleriyle x banner baskı yaptırma taraftarıysanız, doğru adrestesiniz. X banner fiyatları, grafik tasarımın niteliğine, basımda kullanılan malzemelere, işciliğe, ürünün ölçü ve ebatlarına göre değişiklik gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyacınıza yönelik sipariş edebileceğiniz tüm baskı taleplerinizde üst seviyede hizmet sağlıyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili baskı makineleriyle yöneterek, kaliteli işçilikle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de açık adresinize gönderiyoruz. Siz de tanıtımınızı yaparak, potansiyel hedef kitlenizin üzerine çıkmak istiyorsanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz ve ambalaj hizmetlerinizde olduğu gibi her türlü iç-dış mekan reklam materyaliniz için her zaman yanınızda. 

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu