Search

Görünümleri itibariyle, billboard ve one vision baskı çeşitlerini andıran vinil baskı örnekleri, kullanım açısından günümüzde oldukça yaygındır. Dış mekan reklam materyallerinden biri olarak dikkat çeken vinil baskı, daha çok bina cephelerinde karşımıza çıkar. Diğer adıyla branda baskı şeklinde de anılabilir. 

Vinil Baskı Nedir?

Vinil baskı nedir? diye sorduğunuzda, vinilden üretilen malzeme üzerine, dijital baskı makineleri aracılığıyla uygulanan dış cephe reklam aracı şeklinde tanımlandığını görürsünüz. Ayrıca kimyevi anlamda da PVC kategorisinde yer alan bir bileşim ürünüdür. Uzun ömürlü olmasının yanında, yüksek dirençli özellik göstermesi dolayısıyla dış etkenlerden zarar görme ihtimali düşüktür. Baskı işlemi uygularken extra bir zorluk gerektirmemesi sebebiyle de, fiyat bakımından son derece ekonomiktir. Bunun yanında etkileyici görsel imajı sayesinde de, reklam materyalleri arasında müşteri çekerek satış artırma potansiyeline sahiptir. Avantajlarından biri de, dilediğiniz kadar renk çeşidi ve görsele yer verebilme imkânı sunmasıdır. Bunun yanında kullanım ömrü de diğer reklam materyallerine göre uzundur. Üstelik insan sağlığı için hiçbir risk oluşturmaması da ürünün tercih edilme nedenleri arasında yer alır. 

Vinil Baskı Kullanım Alanları

Vinil baskı kullanım alanları incelendiğinde, geniş bir yelpazeye sahip olduğunu anlamak mümkündür. Aynı zamanda diğer pek çok baskı ürününün de yerine geçebilme özelliği taşır. Başlıca kullanım alanları şu şekilde gösterilebilir;

 1. Dış mekân duvar kaplama veya dekorasyon işlemleri
 2. Bina dış cephe germeleri
 3. Işıklı tabelalara uygulanan branda hizmetleri
 4. Fuar standları 
 5. Atatürk posterleri
 6. Tabela çeşitleri 
 7. Sahne tasarımları 
 8. Gayrimenkul ofisleri
 9. Giyim mağazaları 
 10. İnşaat firmaları
 11. Seçim afişleri 
 12. Alışveriş merkezleri 
 13. Havayolu şirketleri

 

Vinil Baskı Nasıl Yapılır?

Vinil baskı yöntemleri şöyledir; 


• 280, 320, 440 ve 520 gramajında Çinli vinil veya Avrupa vinili malzemesi üzerinde işlem yapılır. 

• Ölçüleri 50x70, 70x100, 100x150, 100x400, 200x300, 200x400, 300x400, 300x500 cm. ebatlarında ayarlanır. Müşteri talebine göre farklı ebatlarda belirlenebilir. 

• Asılacak bölgenin ölçüleri alınarak, kesilen viniller baskıya hazır hale getirilir. 

• Sipariş oluşturulmadan önce ürünün kullanılacağı yere göre ebat seçimi yapılmalıdır. Büyük alanda yanlış ebat seçimi yapıldığında, kenarda kalan boşluklar müşteri de iyi bir izlenim yaratmayabilir. 

• İnce viniller zamanla yıpranma ve kopma riski taşıyabilirler. Bu sebeple baskı ürününü kalın seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. 

• Olumsuz hava koşullarına karşı direnç gösteren boya çeşitleri kullanılır. Boyalar yağmurda akmayan ve güneşte de solmayan özelliklere sahiptir. 

• Vinil tasarımında verilmek istenen mesaj net bir şekilde karşı tarafa yansıtılmalıdır. Belirsiz mesaj ve tasarımlar firma imajına zarar verebilir. 

• Tüm işlemler dijital baskı teknikleriyle tamamlanır. 


En Uygun Vinil Baskı Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

Bütçe dostu fiyat seçenekleriyle vinil baskı yaptırma taraftarıysanız, doğru adrestesiniz. Vinil baskı fiyatları, tasarımın niteliğine, sipariş sayısına, ürünün ölçü ve ebatlarına göre değişiklik gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyaçlarınız bazında sipariş edebileceğiniz tüm baskı taleplerinizde üst seviyede hizmet sunuyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili baskı makineleriyle yöneterek, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de açık adresinize gönderiyoruz. Siz de tanıtımınızı yaparak, potansiyel müşteri kitlenizin üzerine çıkmak istiyorsanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz ve ambalaj hizmetlerinizde olduğu gibi her türlü iç-dış mekan reklam materyaliniz için daima yanınızda. 

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu