Search
T-shirt daha çok sıcak havalarda giydiğimiz bir çeşit giysi modeli olarak bilinir. Kadın erkek ve çocuk olmak üzere pek çok kişinin üzerinde t-shirt modellerine rastlamak mümkündür. Bu sebeple de firmaların etkili promosyon ürünlerinden bir tanesini de t-shirt baskı örnekleri oluşturur. Aynı zamanda eğitim kurumlarının da en güçlü tanıtım materyalleri arasında yer alır. Özellikle alanında isim yaparak markalaşmış özel okulların düzenlediği etkinliklerde, üzerinde okulun logo ve ambleminin basılı olduğu t-shirtler dağıtıma sunulur. Günlük hayatta da giyilebilen ürün özelliği taşıması dolayısıyla da, sokağa çıktığımız bir anda ilgili markanın organik reklamını binlerce kişiye yapmış oluruz. Ayrıca baskılı t-shirt örnekleri, kurumsal firmaların düzenlediği etkinlik, fuar ve seminer gibi organizasyonlarda da katılımcılara bloknot ya da kupa baskı ürünleriyle birlikte hediye edilebilir. 
 

T-shirt Baskı Nasıl Yapılır?

 
T-shirt baskı nasıl yapılır? Diye arama motorlarına sorduğunuzda, baskının birden fazla yöntemi olduğunu görebilirsiniz. Çünkü günümüzde çoğu insan dışarıdan baskılı t-shirt almak yerine, evinde kendi baskısını kendisi yapmaya çalışabilir. Ev ortamında baskı yapmak bazı kimselere göre ek iş anlamında değerlendirilebileceği gibi, bazılarınca da yeni bir hobi olarak düşünülebilir. Ancak t-shirt baskı işlemleri ciddi anlamda özen ve emek isteyen bir süreci beraberinde getirir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibince, t-shirtlere uyguladığımız teknikleri aşağıdaki haliyle sıralayabiliriz; 
  1. Öncelikle işlem yapılacak ürün için grafik tasarım planı oluşturulmalı ve bizimle paylaşmalısınız. Firmanız adına sipariş veriyorsanız, logo, amblem ve slogan bilgilerini mutlaka eklemelisiniz. 
  2. Ürünlerimiz tamamen unisex standartta olup, hem kadın hem de erkekler için kullanımları uygundur. 
  3. Düz beyaz renkteki t-shirtler kullanılır. 
  4. Baskılarımız sadece tek yönle sınırlı değildir. Dilersiniz hem ön hem de arka yüze işlem yaptırabilirsiniz. Ancak iki taraflı baskı isterseniz, ayrı ayrı tasarım planı göndermelisiniz. 
  5. T-shirt baskı için iç ayrı işlem uygulanabilir. Bunlar, flex, flok ve dijital transfer baskı teknikleridir. 
  6. Flex; pamuk polyester ya da polyester akrilik karışık, polyester, pamuklu ve akrilik kumaş çeşitlerinin kullanıldığı bir tekniktir. Flex folyo tüm kesicilerde kesilebilme özelliği taşır. Ayrıca hafif derecede yapışkanlı olması sebebiyle de, t-shirt üzerinde en ufak ayrıntılar dahi mükemmel bir görünüm sergileyebilir. Basım işlemi 155-165 derece aralığına denk gelen sıcaklıklarda 3.5 bar. Basınç ile 15 ya da 20 saniye içerisinde yapılır. 
  7. Flok baskı, ince lif parçacıklarından yararlanarak yapılır. Talep edilen desenler bazında da kumaşın yüzeyine yapıştırma işlemi uygulanır. Lif parçaları ise 1 ile 7 uzunluğunda değişebilir. 
  8. Dijital transfer baskı yöntemi; baskılı t-shirt modelleri için en çok tercih edilen tekniktir. Bu teknikle akla gelebilecek her türde deseni basmak mümkündür. Boya içerisinde bulunan mikro parçaların katı halde olmasından dolayı, dijital makineler aracılığıyla transfer kağıtları üzerine baskı yapılır. 
 

T-shirt Baskı Fiyatları 

 
T-shirt baskı fiyatları uygulanan baskı tekniğine, basımda kullanılan malzemelere ve işçiliğe göre değişse de, müşteriler için son derece ekonomik seçenekler sunar Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi olarak talep edeceğiniz tüm baskı siparişlerinizde kusursuz hizmet sağlamayı ilke ediniyoruz. Siparişinizi dilediğiniz tarzda, görsel ve grafik tasarım dizgilerinden esinlenerek oluşturabilirsiniz. Baskı işlemini yüksek teknolojili ve kaliteli tekniklerle tamamlayarak, 3 iş günü içerisinde belirttiğiniz açık adrese gönderiyoruz. Siz de tanıtımınızı doğru promosyon ürünleriyle yaparak hedef müşteri potansiyelini yükselme amacındaysanız, bir an önce bizimle iletişime geçin. Seka Basım ve Reklam, ofis gereci, iç-dış mekan reklam materyali ve promosyon ürünleri gibi ihtiyaçlarınızda her zaman yanınızda. 
 
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu