Search
İçinde bulunduğumuz 21. Yüzyılda reklamcılık ve pazarlama faaliyetlerinin firmalar için son derece önem taşıdığı bilinen bir gerçektir. Bu sebeple hemen hemen her sektörden iş yürüten pek çok firma kendi tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilmek adına bütçe ayarlar. Çünkü amaçları müşteri potansiyellerini genişleterek işlerinde devamlılık sağlamaktır. Ürün tanıtımlarını yapamadıkları takdirde de sektörde tutunmaları onlar için neredeyse imkânsızdır. Günümüzde reklam desteğine yönelik geliştirilen araç gereç gruplarından biri de, özellikle fuar ve organizasyon tarzı etkinliklerde öne çıkan stant çeşitleridir. Fuar standı, tel stand ve metal stand diye bu sıra devam ederken, ismini görünümünden alan totem standı modelleri de pazarlama süreçlerinde kendini göstermeyi başarır.  En geniş kullanım alanı alışveriş merkezleri olan totem standı, reklam ve pazarlama açısından olumlu sonuçlar doğuran ürünlerden biridir. Daha çok kozmetik alanında tercih edilirler. Bir anlamda reklam tabelası gibi işlev görürler. 
 

Totem Standı Modelleri Nelerdir?

 
Totem standı modelleri birbirinden farklı şekillerde imal edilebilir. Modeller aşağıdaki gibi sıralanabilir; 
  1. Karton totem standı; karton standlar içerisindeki kategorilerden de sayılabilen modellerdir. Eğer az miktarda talep edilecekse, PVC stand şeklinde de üretilebilir. Kolay kurulum mekanizmaları sayesinde de bulundukları ortamda şık bir görümüm yaratırlar. 50x180 cm, 60x180 cm, 50x160 cm ve 60x160 cm ebatlarında ayarlanırlar. 
  2. Ahşap totem standı; kurumsal iş yerleri, hastaneler, okullar eczaneler ve marketler gibi kabalığın yoğunluk gösterdiği alanlarda tercih edilir.  Ürün görselleri sağlık açısından risk taşımayan dijital baskı boyaları ile laminasyon içeren kusursuz kalite çerçevesinde hazırlanır. 
  3. Işıklı Totem standı; florasan ya da led ışıklı tasarımları sebebiyle üstünde sergilenen teşhir ürünlerinin en fazla öne çıktığı modellerdir. Pazarlama payı diğer modellere göre daha güçlüdür.
 

Totem Standı İmalatı Nasıl Yapılır?

 
Totem standı imalatı her model için farklı biçimlerde gerçekleşir. Üretim aşamaları şu şekilde gösterilebilir;
  1. Karton totem modelinde, yaklaşık 300 gramaj oranında Bristol kağıtlar kullanılır.  Bristol kağıtlar üzerine 4 renkten oluşan ofset baskı tekniği ile birlikte selefon kaplama işlemi uygulanır. Karton totemlerin tümünde hem ön hem de arka olacak şekilde çift yönlü baskı yöntemi tercih edilir. Ön ve arka kısımda aynı ya da farklı görsellere yer verilebilir. Ayrıca kişisel talepler göz önünde bulundurularak bu modellere plastik ayak eklemesi de yapılabilir. 
  2. Ahşap totemler ise, suntalam ve mdflam gibi yüzey kaplamalı malzemelerden imal edilir. Bu modellere CNC otomasyonuna sahip özel makinelerde, hem ürün hem de markanın grafiklerine kesim yapılabilir. Dayanıklılık özelliği taşımalarının yanı sıra estetik görünümlerinden ötürü de ilaç sektöründe sıklıkla öne çıkarlar.
 

Totem Standı Fiyatları Cazip Fırsatlarla Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Cazip fiyat seçeneklerinden yararlanarak firmanızın stant ihtiyaçlarını karşılama taraftarıysanız, doğru yere geldiniz. Totem standı fiyatları, standın modeliyle birlikte üretiminde kullanılan malzemelere ve sergilenen işçiliğe göre farklılıklar gösterse de, ödeme işlemlerinde müşterilerimize önemli ölçüde kolaylık sağlıyoruz. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, sipariş edebileceğiniz bütün baskı taleplerinizde sunduğumuz hizmeti üst seviyede tutmayı ilke ediniyoruz. İmalat sürecini yüksek teknolojili makinelerle yöneterek, kaliteli işçilikle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adrese güvenle teslim ediyoruz. Siz de stant modelleriyle tanıtımınızı en iyi şekilde yaparak, hedef müşteri potansiyelini yükseltmek istiyorsanız, bir an önce bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz ve  iç-dış mekan reklam materyallerinizde olduğu gibi her türlü stant hizmetiniz için de daima yanınızda. 
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu
DOSYA GÖNDER