Search
Mağazalarda alışverişi tamamladıktan sonra ödeme yapmak için kasaların yolu tutulur. Kasaların bulunduğu tezgâhlarda da, eksiklikleri hatırlatmaya yarayan veya yeni bir satın alıma teşvik etme amacı güden tezgâh üstü stand örneklerine rastlanır. Geniş tanımıyla ele alırsak; mağazadaki raflardan bağımsız olarak ürünlerin genellikle kasa ve çevresinde sergilendiği stant modelleri tezgâh üstü stand denir. Kullanıldıkları bölgeler bazında, kasa üstü stand, set üstü stand ya da masa üstü stand ismiyle de anılabilirler. Yapılan araştırmalar sonucunda müşterilerin kasada geçirdikleri zamanın, genel alışveriş sürelerinden daha uzun olduğu saptanmıştır. Bu sebeple de, tezgah üstü stand modelleri, ürün satışı açısından önemli bir yerde konumlanır.  En çok tercih edildiği alanlar ise; kozmetik mağazaları, süpermarketler, eczaneler, mağazalar ve bakkallardır. 
 

Tezgâh Üstü Stand Modelleri Nelerdir?

 
Tezgâh üstü standlar, tasarımlarına göre farklı modellerde üretilebilirler. Tezgah üstü stand modelleri imalat sırasında kullanılan malzeme bakımından; metal, plastik, karton, ahşap ve pleksiglas diye beş ayrı sınıfta incelenebilir; 
  1. Metal tezgah üstü stand; saha çalışmalarında uzun süre rahatlıkla kullanılabilme özelliği taşıyan modellerdendir. Yük taşıma açısından son derece kapasitesi yüksek ve de dayanıklıdır. Alınlık, raf önü ya da yan duvar gibi seçeneklerle birlikte, dilediğiniz görseller bazında standı müşteriyi çekecek potansiyele getirebilirsiniz. 
  2. Ahşap tezgah üstü stand; oldukça doğal bir görünüme sahip modellerdir. Yapılarının her türlü dış etkene dirençli olmasının yanında, kalıpsız üretilmeleri dolayısıyla da işletmeciler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Yük taşıma kapasiteleri yüksek sayılsa da, nakliyecilik bakımından tavsiye edilmezler. Görsellerin yerleştirileceği alanlar, ahşap malzemelerin görüntüsünü önlememesi adına doğru seçilmelidir. 
  3. Plastik masa üstü stand; genel kullanım alanları kasa önleridir. Müşterinin alışverişini sonlandırdığı sırada, dikkatini çekebilmek adına tasarımına önem verilir. Yapıları her türlü hasar ihtimaline karşın dirençli modellerdendir. 
  4. Karton masa üstü stand; saha aktiviteleri için kullanım süresi kısa olan stant modelleridir. Ancak hem pratik hem de ekonomik ürünlerdir. Yük taşıma açısından dayanıklı stant çeşitleri arasında yer almasalar da, demonte yöntemle sevk edilebilmeleri oldukça kolaydır. 
  5. Pleksiglas tezgah üstü stand; Premium stant adıyla da bilinebilirler. Genellikle eczane ve benzeri alanlarda OTC grubuna ait ürünlerin teşhirinde kullanılırlar. Kırılgan malzemeden üretilmeleri sebebiyle, kolileme sırasında ek önlemler alınması önerilir. Üstelik led ışıklı olarak tasarlanabilirler. 
 

Tezgâh Üstü Stand İmalatı Nasıl Yapılır?

 
Tezgah üstü stand imalatı, birbirinden farklı pek çok yöntemle yapılabilir. Bunlar; kaynak, lazer kesme, vakum, cnc router kesme, enjeksiyon ve pedal kesme şeklinde sıralanabilir. Hangi yöntemin kullanılacağı ise, modele göre oluşturulan grafik tasarım, adet miktarı, kullanılacak malzemelerin cinsi ve maliyetler çerçevesinde belirlenir. 
 

En Ucuz Tezgah Üstü Stand Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Bütçe dostu fiyatlar kapsamında tezgah üstü stand siparişi vermek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Tezgah üstü stand fiyatları, grafik tasarımın niteliğine, imalat sırasında kullanılan malzemelere ve işçilik kalitesine göre farklılık gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyacınıza yönelik sipariş edebileceğiniz bütün baskı taleplerinizde kusursuz hizmet sunuyoruz. Baskı sürecini yüksek teknolojili baskı makineleriyle yöneterek, kaliteli işçilikle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de açık adresinize gönderiyoruz. Siz de tanıtımınızı üst seviyede yaparak hedef kitlenizi genişletme amacındaysanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz ve reklam materyallerinizde olduğu gibi her türlü stant hizmetiniz için de her zaman yanınızda. 
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu