Search

Marketlerde, yılın belirli dönemlerinde gıda markalarının yeni ürünlerini tanıtan stantlar görürüz. Daha çok tanıtım standı diye bilinen bu ürünün asıl adı tadım standı şeklinde ifade edilir. İsminden de anlaşılacağı gibi tadım stantlarında, gıda ürünleri müşteriye ücretsiz tattırarak pazarlamak amacı güdülür. Kullanım amacı karton stand, örümcek stand ve fuar standı ile benzerlik gösterir. 

 

Tadım Standı Nedir?

Tadım standı nedir? ürünlerini pazarlamak isteyen pek çok işletmecinin zihnindeki sorudur. Marketlerden alışveriş merkezine kadar halka erişebilecek her türlü alanda ürün tanıtımı ve teşhiri için kullanılan seyyar ve portatif tasarımlı stantlara tadım standı denir. Tadım standı üzerinde genellikle sucuk, sosis, peynir, zeytinyağı, mısır, çay, kahve ve benzeri ürünlerin sunumu yapılır. Ancak kırtasiye gereçleri ve teknolojik ürünlerin tanıtımında da kullanılabilir. Okulun açılmadan kısa bir süre önce alışveriş merkezlerinde bilindik markalar defter, kalem, silgi satışını tadım standları üzerinde gerçekleştirir. Bunun yanında özellikle yaz veya yaza yakın dönemlerde tur firmaları tarafından da tercih edilebilir. Stantlar tatil beldelerinin merkez noktalarına kurularak günlük ya da haftalık tur programları rahatlıkla tanıtılabilir. Ayrıca festival ve konser gibi alanlarda da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Üstelik kurulum açısından da oldukça pratiktir. Tekerlekli ya da tekerleksiz sipariş edilerek, istenilen yere taşınması son derece kolaydır. Yanında taşıma çantası mevcuttur. 

 

Tadım Standları Nelerdir?

Tadım standları birbirinden farklı modellerde imal edilir. Modeller şu şekilde sıralanabilir; 
Oval tadım standı; gövde kısmının üstten bakıldığı zaman fasulye tanesini andırması sebebiyle, fasulye stand ismiyle de bilinir. Plastik malzemeden üretilen bu ürün tekerlekli çantalı, gövde ve alınlıktan oluşur. 
Kare tadım standı; gövde bölümü kare cismine benzer. Üretim aşaması oval tadım standı ile aynıdır. Her modelde tekerlek bulunmayabilir. 
Large tadım standı; diğer stantlara göre daha geniş ebatlara sahiptir. 

 

Tadım Standı Baskı Nasıl Yapılır?

Etkili reklam ve pazarlama araçları arasında yer bulan tadım standı baskı aşamaları aşağıdaki gibi gösterilebilir; 

  1. Üretimi polistren malzemelerden yapılır. 
  2. Baskı alanı için standart ölçüler 70x190-75x190 cm oranında ayarlanır. Ürünün tabla ölçüsünde genişlik 80-82 cm, derinlik 40-42 cm, yükseklik 90 cm iken, taç ölçülerinde genişlik 83, yükseklik 23 cm’dir. 
  3. Çanta ölçüleri 88x77x8 cm ebatlarındadır. 
  4. Tekerlekli ya da tekerleksiz şekilde üretilebilir. Üstelik ürün tekerlekli sipariş edildiği takdirde ölçüler değişebilir. 
  5. Tek renkten 4 renge kadar işlem uygulanabilir. 
  6. Seçilen görsellerin yüksek çözünürlükte olması gerekir. Kalitesiz görseller markanızın imajına zarar verebilir. 
  7. Tüm işlemler dijital baskı teknikleriyle tamamlanarak teslim edilir.

 

En Ucuz Tadım Standı Fiyatları Seka Basım ve Reklam’da

Bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla tadım standı baskı yaptırmak taraftarıysanız doğru yerdesiniz. Tadım standı fiyatları, baskıda kullanılan malzemelere, işçiliğe, grafik tasarım özelliklerine, ürünün ebatlarına ve tekerlek talebine göre değişkenlik gösterir. Siparişinizi ölçülerinizi belirleyerek, tasarımınız ve renk seçimleriniz dahilinde oluşturmanız son derece kolay. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak her türlü baskı ihtiyacınız için kusursuz hizmet sağlıyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili makinelerle yöneterek, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adrese güvenle teslim ediyoruz. Siz de markanızın tanıtımında rakiplerinizi fark yaratmak istiyorsanız, bir an önce bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam, reklam materyalleriniz, ofis gereçleriniz ve ambalaj-paketleme işlemlerinizde olduğu gibi stand hizmetlerinizde de her zaman yanınızda. 

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu