Search

Kendimizi geliştirebilmek ya da ilgi duyduğumuz dallarda mesleki eğitim almak istediğimiz zaman sertifika programlarına katılmayı düşünürüz. Günümüzdeki sertifika alanlarının hemen hemen bütün sektörlerde geniş kitlelere yayılması nedeniyle de, pek çok firma katılımcılarına rakiplerinden daha hizmet sunabilmeyi hedefler. Kurumunuzla birlikte eğitimlerinizin tanıtımını da etkili bir şekilde yansıtmak amacıyla, sertifikalarınızın tasarımlarına özen göstermeniz gerekir. 


Sertifika Nedir?

Her şeyden önce “Sertifika nedir?” sorusunun yanıtını bilmek tasarım ve baskı sürecini iyi yönetebilmek adına önem taşır.  Sertifika nedir?  Dediğinizde, herhangi bir meslek grubuna yönelik düzenlenen eğitimlerin sonunda, programı başarıyla tamamladığınızı resmeden belgeler şeklinde tanımlandığı görürsünüz. Satış, pazarlama, medya- iletişim, halkla ilişkiler, kişisel gelişim, grafik tasarım ve dış ticaret ülkemizde katılım oranı yüksek programlar arasındadır. Sertifikalar bir yerde de,  firmaların kendi reklam ve pazarlamalarını gerçekleştirdikleri araçlardan biridir. Çünkü eğitim kurumları dışında, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketler bünyesinde de seminerler düzenlenebilir. Program sonunda da basılan sertifikanın üzerinde o firmanın adının yazar. Elden ele görülebilmesi kolay bir ürün olması nedeniyle de, reklam stratejisi beklenen hedef kitleye kolayca ulaşabilir. 


Sertifika Örnekleri Nelerdir?

Sertifikalar sadece, birkaç haftalık periyotlarla tamamlanan eğitimleri içine almaz. Birbirinden farklı sertifika örnekleri mevcuttur. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  1. Katılım Belgesi: Sertifika örnekleri arasında en çok katılım belgesi öne çıkar. Bir ya da iki haftalık seminerlerin sonunda verilen belgelerdir. Baskı açısından ihtiyaç talebi fazla olan ürünler arasında yer alır. Katılım belgeleri her zaman resmiyet belirtmediği için, tasarım ve baskıları kişisel talebe daha açık olabilir. 
  2. Diploma: Mezuniyet belgesi adıyla da bilinen diploma çeşitleri de sertifikalar sınıfı kapsamında değerlendirilir. Yüksek Öğretim Kurumu’nun belirlediği kurallar dahilinde hazırlanarak, baskı işlemi uygulanır. 
  3. Takdir Teşekkür Belgesi: Takdir teşekkür belgesi, ortaokul ve liselerde dönem sonunda belirli başarı düzeyine ulaşan öğrencilere verilen belgelerdir. Milli Eğitim kuralları esas alınarak tasarlanıp baskıya gönderilir. 


Sertifika Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sertifikaların hem kuruma hem de kişiye resmiyet kazandıran bir ürün olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle sertifika tasarımı yaparken süslü ve renkli çizgilerden kaçınılmalı ve ebatlar doğru ayarlanmalıdır. Kurumu temsil edecek renk seçenekleri de sade ve net çizgiler çerçevesinde tasarıma yedirilmelidir. Aynı şekilde yazı fontları da ne çok büyük ne de çok küçük olmalı ve dört köşeden de kenar boşlukları eşitlenmelidir. 


Sertifika Basımı Nasıl Yapılır?

Sertifika basımı, ofset ya da dijital baskı teknikleriyle yapılır. Özel kesimli fantezi kağıtlar üzerine parlak ya da mat selefon, gofre, lak ve varak baskı işlemi uygulanabilir. Bunun yanında 200, 300 ve 350 gr oranında kuşe karton veya 250, 300 ve 350 gramajdaki Bristol kartonlar da kullanılabilir. Standart ölçüler 21x30 cm şeklinde belirlense de, sertifika basımı isteğe göre farklı ebatlarla da ayarlanabilir. 


Sertifika Baskı Fiyatları

Sertifika baskı fiyatları, kitap ayracı ve magnet örneklerindeki gibi ürünün adedine, boyutuna, basımda kullanılan malzemelere, renk seçeneklerine ve kağıt gramajına göre değişir. İhtiyacınız dahilinde sipariş edebileceğiniz bütün talepleriniz için Seka Basım Ve Reklam Matbaa ekibi olarak hizmet sunmaktayız. Sertifika siparişlerinizi grafik tasarım çizgileriyle bütünleştirerek müşterilerinizde şık bir izlenim yaratmanız son derece kolay.  Baskı sürecini yüksek teknolojiye sahip kaliteli tekniklerle tamamlayarak, bütçe dostu fiyat seçenekleriyle 3 iş günü içerisinde belirteceğiniz açık adrese teslim ediyoruz. Siz de hem kurumunuzun ve eğitimlerinizin reklamını en iyi şekilde yapmak istiyorsanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi ofis gereçleriniz ve tanıtım materyalleriniz için daima yanınızda.

 

 

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu