Search

Mağazaların, showroomların, fuarların ya da organizasyonların vazgeçilmez reklam materyallerinden birisi de şüphesiz roll up banner baskılardır. Görünümleri itibariyle afiş örneklerini de andıran roll up tasarımları genellikle girişlerde kendine yer bulur. Öncelikle roll up nedir? Sorusunun yanıtını detaylarıyla incelemek gerekir. 

 

Roll Up Nedir?

Roll Up nedir? diye sorduğunuzda, reklam araçları içerisinde kolay taşınabilir ve ekonomik olması sebebiyle en çok tercih edilen display ürünü şeklinde tanımlandığını görürsünüz. Aynı zamanda.  Roll up banner tasarımları çantalı olarak üretilmeleriyle beraber, kullanım alanları bakımından da son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. İç mekanlarda kullanımı daha yaygındır. Özellikle sinemalarda, vizyona girecek filmlerin tanıtımları, 1 ay önceden roll up banner tasarımlar üzerinde gösterilebilir. Filmin afiş görseli ile birlikte “yakında” ibaresine yer verilir. Bunun yanında, alışveriş merkezlerinde ve kongre salonlarında oldukça iş görürler. Avm girişinde, herhangi bir imza günü, konser, çocuk etkinlikleri gibi duyurular roll up banner aracılığıyla halka tanıtılır. Ayrıca eğitim ve seminer gibi toplantıların da olmazsa olmaz pazarlama gereçleri arasında yer alır. Özel okullar,dil okulları ya da kurumsal şirketler ve dijital ajans benzeri kuruluşlar da, verdikleri eğitim ve seminerleri duyurabilmek adına roll up tasarımlarına yönelebilirler. 

 

Roll Up Banner Baskı Teknikleri Nelerdir?

Etkili bir reklam materyali şeklinde öne çıkan roll up banner baskı teknikleri sıra halinde ilerleme kaydeder. Baskı süreci aşağıdaki gibi gösterilebilir; 

  1. Ağırlık ölçüleri 3kg ile 5 kg arasında değişir. 
  2. Roll up baskı sipariş oluşturmadan önce, ebatlarını ürünü kullanacağınız mekana uygun seçmenizde fayda vardır. Özellikle büyük standlarda göze çarpan farklı tasarımlar da olabileceği için, küçük ebatlar beklentinize tam anlamıyla yanıt veremeyebilir. Standart ebatlar 85x100, 80x200, 85x200, 100x200, 120x200 cm civarında ayarlanır. Ancak müşteri talepleri doğrultusunda, farklı ebat ve boyutlarla da işlem yapılabilir. 
  3. Seçilen görsellerin yüksek çözünürlük taşıması önerilir. Düşük kalitedeki fotoğraflar, hem firmanıza hem de reklam hizmetinize karşı iyi bir izlenim uyandırmayabilir.  
  4. 450 gr. branda malzemeleri üzerine baskı işlemi uygulanır.
  5. Baskı kesimi işlemi sonrası, çift yönlü bant ile tutturulması sağlanır. 
  6. Tasarımı daha çok dijital baskı yöntemi için uygundur. Ürünün uzun süre iş görebilmesi adına, roll up u içe doğru sararken dikkat edilmelidir 4 renk CMYK tekniği de kullanılabilir.


En Uygun Roll Up Banner Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da


Bütçenizi sarsmayacak fiyat seçenekleri kapsamında roll up banner basımı yaptırmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Roll Up banner fiyatları, tasarımın niteliğine, basımda kullanılan malzemelere ve ürünün ebatlarına göre değişiklik gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak ihtiyaçlarınız bazında siparişte bulunabileceğiniz her tülü talebiniz doğrultusunda kusursuz hizmet sağlıyoruz. Baskı sürecini yüksek teknolojiyle yöneterek, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adrese gönderiyoruz. Siz de firmanızın, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin tanıtımını en iyi şekilde yapma taraftarıysanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin. Seka Basım ve Reklam matbaa, ister ofis gereçleriniz, ister ambalaj hizmetleriniz, isterseniz de reklam materyalleriniz için daima yanınızda!

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu