Search
Bir markete veya kozmetik mağazasına girdiğimizde yeni gelen ya da indirime giren ürünler standlar içerisinde bizlere sunulur. Buradaki ana hedef müşterinin ilgisini çekerek, ürünü satın almaya teşvik etmektir. Bu noktada devreye giren karton stand çeşitleri ise, adından da anlaşılacağı gibi üretimi karton malzemesinden yapılan ve satılması planlanan ürünlerin görünürlüğünü artırmaya yönelik hazırlanan tasarımlar şeklinde tanımlanabilir. 
 

Karton Stand Çeşitleri 

 
Birbirinden farklı biçimlerde tasarlanan karton stand çeşitleri bulunur. Bunlar masaüstü, askılı, havuz ve baskısız olmak üzere ayrı ayrı incelenebilir. 
  1. Askılı karton stand; genellikle teknoloji mağazalarında tercih edilir. Usb, şarj aleti, powerbank, telefon kılıfı gibi ürünleri pazarlama amacı güdülür. Standın üst kısmında mutlaka ilgili markanın adı yazılıdır. 
  2. Havuz karton stand; iç giyim, kozmetik, kırtasiye ve gıda alanında satış yapan işletmelerde kullanımı yaygındır. Havuz görünümünde olması nedeniyle, içine o ay indirim ve promosyon uygulanan çorap, oje, kalem, bisküvi, gofret ve kahve benzeri ürünler koyulur. Standlar müşteriyi hedef alması dolayısıyla da, daha çok işletmelerin girişinde durur. 
  3. Raflı karton stand; sıra dışı tasarımı sayesinde hemen hemen bütün sektörlerin sipariş talebinde bulunduğu stand çeşididir. Raflı standlarda aynı markaya ait birden fazla ürün satışa sunulabilir. Ayrıca, üzerine basılan görsellerle, herhangi bir sinema filmi ya da oyuncak markasının tanıtımını yapan raflı standlara, tamamen farklı dalda iş yapan firmalarda da rastlanabilir. Böylece o firmalar başka yerlerden reklam alırken, kendi ürünlerinin de satışını gerçekleştirme fırsatı elde ederler. 
  4. Baskısız karton stand; sade ve düz tasarımlardan oluşur. Üstünde logo ya da görsel baskısı bulunmaz.  Hem evde hem de iş yerlerinde, içine günlük hayatta kullanılan çeşitli araç-gereçler yerleştirilebilir. 
 
 

Karton Stand Baskı İşlemleri Nelerdir?

 
Süpermarketlerin, teknolojik mağazaların ve kozmetik sektörünün birincil indirim ve promosyon gereçleri arasında yer alan karton stand için baskı aşamaları aşağıdaki haliyle sıralanabilir;
  1. Baskı işleminde uzunluğa göre birbirinden farklı görseller kullanılabilir. Özellikle marka görsellerinin çözünürlüğünün yüksek olmasına dikkat etmek gerekir. Düşük çözünürlükteki görüntü, müşteride sönük bir izlenim yaratabilir. Ayrıca dışarıya karşı daha çok ilgi uyandırabilmek adına, görsellere efektif olarak da yer verilebilir. 
  2. Tek renkten başlayarak 5 veya 6 renge kadar işlem yapılabilir. 
  3. Karton stand baskı ölçüleri, ürünün raflı ya da rafsız şekilde talep edilmesi doğrultusunda değişir. Raf içlerindeki ölçüler 38,5x36 ile 48,5x 36 cm arasında gidip gelirken, ebatları 40x30, 50x40, 45x35 cm’den 120x100’e kadar çıkabilir. Ancak istenilen her ölçüde sipariş oluşturulabilir. 
  4. Karton üstüne, renkli baskı yöntemleri uygulanan farklı türde bir adet kağıt sıvanır. Ardından bıçak yardımı alarak, özenle kesilir. Ardından düz karton, çok amaçlı kullanımlı stand haline dönüşür. 
  5. Tüm işlemler ofset veya dijital baskı teknikleriyle tamamlanır. 
 
 

Avantajlı Karton Stand Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Bütçe dostu fiyat seçenekleriyle karton stand baskı yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Karton stand fiyatları, baskıda kullanılan malzemelere, tasarımın niteliğine, kağıt-karton gramajına ve ürünün ebatlarına göre değişkenlik gösterir. Siparişinizi ebatlarınız ve tasarımınız dahilinde oluşturmanız son derece kolay. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak her türlü baskı talebinize yönelik kusursuz hizmet sağlıyoruz. Baskı sürecini yüksek teknolojiyle yöneterek, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adresinize gönderiyoruz. Siz de firmanızı tüm baskı kategorilerinde üst seviyede tutma taraftarıysanız, bir an önce bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam, ofis gereçleriniz, reklam materyalleriniz ve ambalaj-paketleme işlemlerinizde olduğu gibi stand hizmetlerinizde de daima yanınızda!
 
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu