Search
Stand çeşitleri birbirinden farklı tasarlanan modelleri ile dikkat çeker. Tadım standı, karton stand, karton stand örneklerinden sonraki sırayı da ahşap stand modelleri alır. Ahşap stand isminden de anlaşılabileceği gibi tasarımı ve üretimi ahşap malzeme üzerinden yapılan stand türüdür. İlgi çekici ve estetik görünümü sebebiyle de firmaların ağırlıklı olarak tercih ettiği modeller arasında yerini alır. Öne çıkmasını sağlayan bir diğer unsur da doğallığı yansıtmasıdır. Üstelik nakliye ve taşıma gibi problemlere yol açmaması da, göz ardı edilemez. Ürün farklı alanlarda defalarca kullanılabilme özelliği taşır. Ahşap stand üzerinde ürünleriniz kolaylıkla dikkat çekebilir ve satışınızı artırabilirsiniz. Eğer ürünlerinizin dışarıdan estetik bir görünüm edasıyla sunulması taraftarıysanız, bu modelleri değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda uzun süre kullanıma imkan tanıyan dayanıklı modellerdir. Bunun yanında standart ürünler çerçevesinde olmaması dolayısıyla, her markaya ve ürüne yönelik tasarımı yapılır. Üretim aşamasında müşteri istek ve talepleri ön planda tutulur. Ahşap standların direnç sağlayamadıkları noktalar ise rutubet ve nemdir. Hassas yapılarından dolayı su ile en ufak bir temasta şişme veya kabarma riski taşırlar. Siparişinizi verirken, ürünün alt tarafına plastik ayak aparatları eklettirirseniz, sıvı benzeri etkenlerden zarar görmesini önlemiş olursunuz. 
 

Ahşap Stand Modelleri

 
Birbirinden farklı ahşap stand modelleri bulunur. Bunlar özel tasarım, raflı, ve fuar standı olarak sıralanabilir. 
  1. Ahşap fuar standı; büyük firmalara veya ofislere yönelik üretilen genellikle tek kullanımlık ürünlerdir. Tekrar kurulmak istenirse, özenli işçilik yardımıyla sökülerek depolanmalıdır. Suntalam malzemesiyle tasarlanan ürünlerde, boyaya ihtiyaç duyulmaz. Yurt içi ve yurt dışı katılım fuarları için uygun tasarımlardır. Ancak ahşap fuar standı kapsamında bir de sunta-boya malzemelerinden üretilen modeller vardır. Bu modellerin kurulumu diğerlerine göre daha uzun sürdüğü gibi, uygulanan alçı boyasının kuruması beklenir. 
  2. Raflı Ahşap stand; satış noktalarında rastlanması mümkün modellerdir. 2 ya da daha fazla raftan oluşabilir. Belli bir markaya ait ürünler raflara sırayla dizilerek müşterilerin stantlara yönelmesi hedeflenir. 
  3. Özel tasarımlar; tamamen müşterilerin özel talepleri doğrultusunda hazırlanır. Standart modellerin ve şekillerin dışına çıkılabilir.
 

Ahşap Stand Üretimi Nasıl Yapılır?

 
Stand çeşitleri arasında tasarımı ve malzemesi sayesinde öne çıkan ahşap stand üretimi süreçleri şu şekilde sıralanabilir; 
  1. Öncelikle müşteriden onay alınarak numune işlemi yapılır. Numune yapılmadan stand üretiminin gerçekleşmesi söz konusu olamaz. 
  2. Ahşap stand, kontraplak, MDF, lam, suntalam, masif ve osb benzeri malzemelerin doğru noktalarda ve kalınlıklarda birleşimiyle oluşur. 
  3. Yukarıdaki malzemeler otomasyon özellikli makinelerde özel olarak kesilir. Kesimden önce İlgili ürünün ya da markanın grafikleri baz alınır. 
  4. Kesilen malzemelerin kenar kısmına, kenar bandı çekilir. Böylece iç malzemelerin yapıları gizlenmiş olur. 
  5. Demonte olarak üretilmeleri de mümkündür. Fakat belirtilen alanda monte etme aşamasında kimin rol alacağı ve ne kadar zaman kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. 

 

En Ucuz Ahşap Stand Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla  ahşap stand  siparişi oluşturma taraftarıysanız doğru yerdesiniz. Ahşap stand fiyatları, üretim aşamasında kullanılan malzemelere, işçiliğe, grafik tasarım özelliklerine, ürünün ebatlarına ve raf sayısına göre farklılık gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak her türlü baskı ve üretim ihtiyacınız için kusursuz hizmet sağlıyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili makinelerle yöneterek, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adrese güvenle teslim ediyoruz. Siz de markanızın tanıtarak satışlarını güölendirme düşüncesindeyseniz, bir an önce bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam, reklam materyalleriniz, ofis gereçleriniz ve ambalaj-paketleme işlemlerinizde olduğu gibi stand hizmetlerinizde de daima sizinle. 
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu