Search
 

Yılın belli dönemlerde sokağa çıktığımızda, pek çok binanın camında afiş ya da billboard örneklerine benzettiğimiz tanıtımlar görürüz. Bu reklamlar bazı iş yerlerinde, yıl boyu hatta uzun süre kalıcı özellik de göstererek bir nevi tabela yeri de alabilirler. Plazaların ya da butik ofislerin cam yüzeylerinde karşımıza çıkan ürün ya da hizmet tanıtımlarının genel adı ise one way vision baskı tekniği şeklinde bilinir. 

 

One Way Vision Baskı Nedir?


One way vision baskı nedir? diye araştırdığınızda, delikli folyo yani cephe giydirme yöntemiyle binaların camlarına yapıştırılan reklam ürünleri şeklinde tanımlandığını görürsünüz. One way vision baskı, reklam tasarımları arasında günümüzde son derece ilgi gören materyallerden biridir. Delikli hazırlanmasının sebebi ise; camın iç tarafından bakıldığında dışarısı gözükürken, sokaktan bakıldığında içerisi yerine duyurusu yapılan markanın gözüküyor olmasıdır. Bu sebeple tasarım ve baskının alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi de önem taşır.

 

One Way Vision Baskı Kullanım Alanları

One way vision baskı oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla dikkat çeker. Plazalar, alışveriş merkezleri, özel okullar, müzik marketler, kolejler, dil okulları, kurslar, güzellik merkezleri ve kuaförlere kadar her yerde bir örneğini görmek mümkündür. İlgi çekebilmeleri adına da genellikle renkli tasarımlar ve büyük yazı fontlarıyla tasarımları oluşturulur. Bina cam panelleri ile birlikte araç ya da pencere grafiklerine tasarım uygulanır.

 

One Way Vision Baskı İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dış mekan tasarımlarında cephe giydirme yöntemi kullanılarak tek reklam materyali olma özelliği taşıyan one way vision baskı işlemleri aşağıdaki gibidir;
Baskı siparişi oluşturmadan önce, yapıştırılacak yüzeyin toz, yağ ve kir gibi etkenlere maruz kalıp kalmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca baskı uygulanacak alan ak rengini yansıtırken, yapıştırılacak yerin ise siyah tonlarını yansıtması gerekir. 
Ölçüleri yapıştırılacak alanlara göre değişiklik gösterir. İşleme başlamadan önce yüzey ölçüleri tekrar incelenmelidir. 
İşlem sırasında yağmur, kar benzeri doğa koşullarına ve olumsuz etmenlere karşı dayanıklılık gösteren, solvent baz içerikli boyalar kullanılır. 
Delikli folyo üzerine dijital baskı tekniği uygulanır. Folyo kalınlığı 0.15 mm ile 2 mm. arasında gidip gelebilir. 
One Way Vision Baskı Sonrası Uygulama Yöntemleri 
Grafiğin cama bakması sağlanarak, üst kısımdan da sabitlenir. Sonrasında küçük bir miktar geriye doğru soyulur.
Yapıştırılmaya hazırlanan bölge ile beraber one way vision ürününün yapışan tarafı, biraz ıslatılır.  Bu sayede baskı kolayca cama giydirilerek, rahatça da hareket ettirilebilir. 
İkinci aşamada ragle aracılığıyla cam ve ürün arasında kalan su kenarlara itilerek çıkartılır. 
Son bölümde de , astardan arta kalan kısmın yapışkanlı bölgeden ayrılması sağlanır. 

 

En Uygun One Way Vision Baskı Fiyatları Seka Basım’da

Bütçenize uygun fiyatlarla one way vision baskı yaptırmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. One way vision baskı fiyatları, tasarım özelliklerine, basımda kullanılan malzemelere ve metrekare ölçülerine göre değişkenliğe sahiptir. Siparişinizi ölçülerinizi belirleyerek, dilediğiniz grafik tasarım objeleriyle oluşturmanız mümkün. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyacınıza yönelik talepte bulunabileceğiniz her türlü siparişiniz için en üst seviyede hizmet sunuyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili makinelerle yönetirken, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, 3 iş günü içerisinde de açık adresinize güvenle teslim ediyoruz. Siz de firmanızın ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde tanıtma amacı güdüyorsanız, bir an önce bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam, ofis ve promosyon gereçlerinizde olduğu gibi iç ve dış mekanlarda kullanabileceğiniz her türlü reklam materyallerinizde de daima yanınızda. 

 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu