Search

Firmalar kendi reklamlarını yapabilmek adına promosyona yönelik çeşitli ürünler bastırırlar. Masa takvimi de bu ürünler arasında öne çıkar. Masa takvimi iş yerlerinin özellikle de muhasebe, satış, pazarlama, mühendislik ve gayrimenkul gibi sektörlerinin olmazsa olmaz gereçleri arasındadır. Masa takvimlerinin üzerinde de, o firmanın kendisine ait logo ve amblemler yer alır. Ancak, anlaşmalı şirketler birbirlerinin masa takvimlerini kendi ofislerinde kullanarak ya da promosyona sunarak, karşılıklı etkileşimle reklam ve pazarlama stratejisi de oluşturabilirler. Bunun yanında masa takvimi, iş yaşamında günlük, haftalık ya da aylık planları düzenli bir şekilde hazırlama imkanı sağlaması açısından da, tercih edilir. Ayrıca, ofis masalarına görsellik bakımından estetik kazandırırlar. 

 

Masa Takvimi Baskı Yöntemleri

Masa takvimi baskı işlemi yapılırken, hem görsel hem de teknik açıdan pek çok yol izlenir.  İzlenmesi gereken yollar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  1. Masa takvimi baskı aşamasında sayfalar, kapaktan başlayarak, ardındaki bütün yapraklar ayları ve yılın içine aldığı günleri gösterir. İlk yaprakta kapakla birlikte ocak ayı yer alırken, ikinci yaprakta ise arkalı önlü bir şekilde şubat, mart sırasıyla arkalı önlü şekilde takvim yaprakları sıralanır.
  2. Takvim yaprakları standart olarak 19.5x 9.5 ölçüleri arasında ayarlanırken, ön ve arka yüzey ölçüleri de 19.5x12.8 cm oranında belirlenir. 
  3. 80 gr 1.hamur 250 gr alt kartonu Amerikan Bristol şeklinde ayarlanarak, 4 renkli basılabilir. Sümen masa takvimlerinde ise, yine aynı gramajdaki kağıtlara alt kartonu sade olarak baskı uygulanır. 
  4. Masa takvimi baskı sürecine, firmanızı temsil edebilecek görsel örneklerini dahil ederek, tanıtımınızı daha etkili yapabilir ve müşteri potansiyelinizin üstüne de çıkabilirsiniz. Tasarımınız rakip firmalarınızdan ne kadar farklı ve özgün olursa, o kadar öne çıkarsınız. 


Masa Takvimi Örnekleri


Masa takvimleri, çeşitliliğiyle dikkat çeker. Başta spiralli olmak üzere birbirinden farklı şekillerde tasarlanabilir. 

  1. Spiralli masa takvimi örnekleri; iş yerleri tarafından da aktif kullanılma özelliği taşırlar. Yıl boyunca göz önünde durarak, müşteriler üzerinde satın almaya yönelik etki yaratırlar. İsim yapmış pek çok marka, bu modellere kendi logolarını bastırarak mevcut müşterileri dışında belirledikleri müşteri potansiyeline de takvimleri kullandırmayı amaç edinirler. 
  2. Ayaklı masa takvimi örnekleri; arkalı önlü şekilde iki taraftan tasarlanır. Takvimin bir tarafında yılın ilk altı ayı görülürken, diğer tarafına da ikinci yarısını kapsayan altı ayı basılır. Bütün bir yılın rahatlıkla görülmesini sağladığı ve çizelge halinde hazırlandığı için, resmi tatiller hemen fark edilir. Aynı zamanda üzerine unutulmaması gereken ufak tefek notlar yazılabilir. 
  3. Sümen masa takvimi örnekleri; ofisler için son derece uygun tasarlanarak, plastik ya da deri kılıflı altlıkları sayesinde pratik kullanım sunar. Geçmişten günümüze hemen hemen her ofiste iş gören takvimlerin üst köşelerine sabitlenen logo ve amblemler, firmaların kendi reklamlarını yapmalarına imkan sağlar. 

 

Masa Takvimi Fiyatları

Masa takvimi fiyatları, baskı ve tasarımda kullanılan malzemelere, takvim yapraklarının kalitesine, ürünün adedine ve kağıtların gramajına göre değişiklik gösterir. Her türlü ofis gereci veya kişisel ihtiyacınıza yönelik sipariş edebileceğiniz talepleriniz için Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi olarak kusursuz hizmet sağlıyoruz. Siparişinizi kendinize ya da firmanıza özel görseller seçerek, renk çeşitleri ile birlikte keskin grafik tasarım çizgilerinden oluşturmanız son derece kolay. Basım sürecini kaliteli teknikler ve yüksek teknolojili ürünlerle tamamlayarak, her bütçeye hitap eden cazip fiyat seçenekleriyle 3 iş günü içerisinde adresinize gönderiyoruz. Siz de firmanızın tanıtımını en iyi şekilde yapmak ya da ofis ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız, bir an önce bizimle iletişime geçin!

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu