Search

Kartvizit Nedir?


Kartvizit kurumsal yaşamda, marka değerini yansıtan ürünlerin başında gelir. Kartvizit nedir? Diye sorduğunuzda, şahıslar veya şirketler adına hazırlanan, üzerinde tanıtıcı bilgilerin yer aldığı kartlar şeklinde tanımlandığını görürsünüz. Kartvizitlerde, o firmada çalışan kişinin adı, firmadaki pozisyonu ve kuruma dair iletişim bilgileri bulunur. 

 

Kartvizit Tasarımı


Kartvizit tasarımı firmalara olduğu gibi kişiye özelde hazırlanabilir. Özellikle serbest meslek mensupları, kendi tanıtımlarını daha iyi gerçekleştirebilmek için kartvizit üzerinde şahsi ismi, icra ettiği mesleği ve iletişim bilgilerini kısaca açıklamayı tercih ederler. Kurumsallığınızı kalitenizle birlikte yansıtmak, diğer firmalardan veya çalışanlardan farkınızı ortaya koyma düşüncesi içerisindeyseniz, dijital kartvizit tasarımı yöntemine başvurmanız önerilir. Bu aşamada, kartvizitinizin süslü tasarımlardan uzak, sade, açık ve net bir dille, karşı tarafta güven duygusu yaratmasına dikkat etmelisiniz. Kartvizitinizin sizi temsil ederken, profesyonelliğinizi de ifade edecek bir noktada konumlandığını unutmamalısınız. Bu nedenle kartvizit tasarımı yaptırırken aşağıdaki etkenleri göz önünde bulundurmaya özen göstermeniz faydalı olacaktır;

  1. Tasarım metotları basımı yapılacak evraka göre seçilmelidir. Aynı şekilde baskı teknikleri de, tasarıma yönelik ayarlanabilir. 
  2. Tasarımınız kurumsal kimliğiniz ve standartlarınızla tam anlamıyla uyum sağlamalıdır. 
  3. Kartvizitinizin göz estetiğine hitap edebilmesi adına, ilgi çekici tasarım yöntemlerine başvurmalısınız. 
  4. İnsanların kartvizitinize baktıklarında hangi konuda hizmet verdiğinizi anlamaları taraftarıysanız, işinizle alakalı görsel kullanarak, o görseli içerikteki logo ve bilgileri ile mutlaka bütünleştirmelisiniz. 
  5. Tasarım sürecinde önem taşıyan faktörlerden biri de font seçimidir. Fontlar sektörlere göre farklılık gözetebilir. Kreş ya da anaokulu kartvizitlerinde çocuklara hitap eden font seçenekleri uygulanabilirken, satış, pazarlama firmalarının kartvizitlerinde daha resmi ve sade fontlar kullanılmalıdır. 
  6. Sipariş vermeden önce mutlaka kendinizi kartvizitinizi sunacağınız müşterilerinizin yerine koyarak düşünmelisiniz. “Ben müşteri olsam en çok neye dikkat ederim?” sorusunu sorduğunuzda, kaliteli tasarım ve baskılar yaptırmanız da kolaylaşacaktır. 

 

Kartvizit Örnekleri


Birbirinden farklı kartvizit örnekleri mevcuttur. Etkinlik ve kültürel faaliyetlerle öne çıkan firmalar ile reklam ajansları genellikle renkli ya da desenli kartvizit örnekleri kategorisinde tercih yaparlar. Daha resmi ya da kurumsal şirketlerde ise, ağırlıklı olarak sade tasarımlarla bütünleşen siyah, beyaz ya da tek renkten hazırlanan kartvizitler hâkimdir. Bunun yanında kartvizitlerde renklerin dışında, çizgisel desenlere, geometrik objelere veya firmanın yürüttüğü işle alakalı küçük görsellere de yer verilebilir. Geometrik objeleri, mimarlık-mühendislik firmalarının kartvizitlerinde görmek mümkündür. Kişiye özel basılan kartvizitlerde de, daha özgür tasarımlar sipariş edilebilir. 

 

Kartvizit Baskı Nasıl Yapılır?


Kartvizit baskı malzemeleri antetli kağıt ve cepli dosya baskılarında kullanılan malzemelerle hemen hemen aynıdır. Kağıt çeşitleri bakımından, 350 gr. oranına gelecek şekilde parlak ya da mat ürünler tercih edilir. Ancak baskı işlemi kişisel talepler doğrultusunda, fon kartonu ve dokulu kağıtlar üzerine de uygulanabilir.  Kartvizit baskı teknikleri, CMYK, pantone renk, varak yaldız, gümüş yaldız, ofset yaldız, renkli yaldız ve hologram yaldızın yanı sıra, gofre kabartma ve lak (kısmi lak, kabartma lak) şeklinde sıralanabilir. 

 

Kartvizit Fiyatları


Kartvizit fiyatları, tasarımın niteliğine, kullanılacak malzemeye, kağıt ve renk çeşitliliğine göre değişiklik gösterir. İhtiyacınıza göre sipariş edebileceğiniz her türlü talebiniz için Seka Basım Reklam ve Matbaa ekibi olarak hizmetinizdeyiz. Tasarımınızı firmanıza ait ya da kendi şahsınıza belirlediğiniz bir logo, grafik tasarım çizgileri ve iletişim bilgilerinizden oluşturmanız son derece kolay. Basım işlemini bütün aşamalarda, yüksek teknolojili ve kaliteli tekniklerin yanında, bütçenizi sarsmayacak uygun fiyat seçenekleriyle adresinize teslim ediyoruz. Siz de kendi reklamınızı en iyi şekilde yapma taraftarıysanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin!

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu