Search
Marketler ya da mağazalar yılın belli dönemlerinde satış yaptıkları ürünlerde indirimler ve kampanyalar düzenlerler. İndirimleri reyonlarda belirtmenin yanında farklı bir yol daha izlemeyi tercih ederler. Bu noktada görünümleriyle katalog ve broşür çeşitlerini de andıran insert baskılar devreye girer. 
 

İnsert Nedir?

 
İnsert nedir? Sorusunun cevabı, süpermarketlerin veya perakende sektöründe faaliyet gösteren mağazaların müşterilerine günlük ya da haftalık şekilde belirledikleri indirimli ürünlerini, promosyon seçeneklerini ve kampanyalarını sundukları baskı gereçleri şeklinde açıklanır. İnsert baskılar hem tek sayfa hem de çok sayfalı baskılarla hazırlanabilir. Ayrıca hem haftalık hem de on beş günlük süreli periyotlarla güncellenebilir. Basıldıktan hemen sonra dağıtıma verilmesi nedeniyle de, müşterilerden kısa sürede olumlu yönde geri dönüş alma açısından etkili bir pazarlama ürünüdür. Bu sebeple firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Örnek verirsek, Seka Basım tarafından tamamlanarak elinize ulaşan insertler sayesinde, yaptığınız indirim ve kampanyaların karşılığını çok geçmeden almanız mümkündür. 
 

İnsert Baskı Nasıl Yapılır?

İnsert baskı işlemleri çeşitli aşamalardan oluşur. Sipariş vermeden önce dikkat üzerinde durulması gereken bazı noktalar vardır. 
 1. İnsertler grafik tasarım programlarında oluşturulan sayfalara farklı ürünlerin eklenmesi veya eski ürünün çıkartılarak yenisinin yerleştirilmesi ile baskıya gönderilirler. 
 2. İnsert içerisine eklenecek ürünlere ait çekilmiş görsellerin hem boyutları hem de çözünürlükleri baskıya uyacak şekilde ayarlanmalıdır. 
 3. Tasarımı yaptırırken, adres ve iletişim bilgilerinizi mutlaka belirtmelisiniz.
 4. İnsert baskı aşamasında, kapak bölümünde olabildiğince ilgi çekici renk seçenekleri kullanılmalıdır. Bu tür reklam ve promosyon gereçlerinde hareketli ve canlı renkler müşterileri daha çok cezbetmekle birlikte, potansiyel müşteri oranını da artırmak da güçlü etkiye sahiptir. 
 5. Görsel seçimi dia formatında yapılmalıdır. Opak formatlar uygulandığı takdirde insertlerin kalitesi düşer ve görüntüler baskı üzerinde soluk kalabilir. 
 6. Ürün bilgilerini içeren yazılar imla kuralları esas alınarak yerleştirilmeli ve fiyat bilgileri de doğru verilmelidir. Yanlış fiyatlar verilmesi, hem firmayı zarara uğratma hem de müşteri karşısında prestij kaybı yaşama riski taşır.
 7. Tasarım doğru ölçülerle yapılmalıdır. Boyutların yanlış seçilmesi, ürün pazarlamanıza katkı sağlamayacağı gibi, firmanızı da olumsuz yönde etkileyebilir. 
 8. İnsert baskı için 80 gr, 90 gr, 110 gr, 135 gr ya da 170 gr. oranındaki kuşe kağıtlar kullanılır. Pek çok firma müşterilerine karşı şık bir izlenim yaratabilmek adına yüksek gramajdaki kağıtlarla baskı siparişi oluşturur. 
 9. Kullanılan kağıtlar diğer reklam araçlarına göre daha ince ayarlanır. A3, A4, A5 ve A6 boyutlar uygundur. 
 10. Dört resimli veya bol resimli basım yapılabilir. Renkler birbiriyle uyumlu olmalıdır. Alakasız renkler görsel açıdan müşteride olumsuz intiba bırakabilir. 
 11. Basım işlemi katlamalı ve tel dikişlerle bütünleşerek ofset, SMYK ya da dijital tekniklerle de tamamlanır. 

 

İnsert Fiyatları Bütçe Dostu Seçeneklerle Seka Basım’da

Bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla baskı yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İnsert fiyatları tasarımın niteliğine, kağıt gramajına, eklenecek görsel ve yazı sayısına göre değişmekle birlikte, kataloglara nazaran daha ekonomiktir. Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi olarak her türlü ihtiyaç ve talepleriniz için kusursuz hizmet sağlıyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili ve kaliteli tekniklerle tamamlamanın yanında, siparişlerinizi her bütçeye uygun cazip fiyat seçenekleriyle 3 iş günü içerisinde açık adresinize gönderiyoruz. İnsert fiyatları kapsamında talebinizi, görsel ve renk seçenekleriyle birlikte, dilediğiniz grafik tasarım çizgilerinden oluşturmanız mümkün. Siz de indirimlerinizi, promosyonlarınızı ve kampanyalarınızı en iyi şekilde müşterilerinize sunma taraftarıysanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin. Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi her türlü reklam, tanıtım ve pazarlama materyaliniz için daima yanınızda!

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu