Search
Stantlar reklam ve tanıtımların vazgeçilmez materyalleri arasında yer alır. Pleksi stand, tadım standı, ahşap stand ve metal stand olmak üzere birbirinden farklı örnekleri vardır. Fuar standı da bu örnekler içerisinde gerek tasarımı gerekse kullanım amacıyla öne çıkar. Öncelikle fuar standı nedir? sorusunun yanıtı aranmalıdır. 
 

Fuar Standı Nedir?

 
Fuar standı nedir? dediğinizde, isminden de anlaşılabileceği gibi kurumsal şirketlerin yılın belli dönemlerinde farklı kuruluşlarla ticari iş birliklerini geliştirmek için gerçekleştirdikleri fuar ve benzeri etkinliklerde ürün ya da hizmetlerini sergileyerek reklamlarını yaptıkları araç şeklinde tanımlandığını görebilirsiniz. Firmalar düzenledikleri fuarlarda, ürünlerini tanıtırken ziyaretçileri ağırlamak ve onlara çeşitli ikramlarda bulunmak amacıyla hem açık hem de kapalı mekânlarda kullanabilecekleri fuar standı örneklerine başvururlar. 
 

Fuar Stand Çeşitleri

 
Fuar stand çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Değişik tasarımlarıyla dikkat çeken fuar stand çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir; 
  1. Ahşap fuar standı; iki ayrı modelde incelenir. Suntalam malzemeden üretilerek hiçbir şekilde boyaya ihtiyaç duyulmayan ham sunta üstü boyayla yapılan stant çeşididir. Tasarım anlamında sınırsız esneklik sunar. Üretimde kullanılan malzemeler tasarıma özel kesilir. Hem şıklıktan hem de kaliteden ödün vermez. 
  2. Modüler fuar standı; özelleştirilebilerek farklı alanlarda defalarca kullanım özelliği sağlar. Şirketlere ekonomik açıdan ve zaman bakımından tasarruf ettiren tasarımlarda denebilir. Kişisel talebe yönelik yapılan tasarımlar, kurumların dijital baskılarıyla süslenir. Firmaların kurumsal kimlikleri ön planda tutularak işlem tamamlanır. Yaptıkları işlerden verim almayı hedefleyen pek çok firmanın tercih ettiği stant ürünüdür. 
  3. Maxima fuar standı;  fiyatlarına bakıldığında ahşap ve modüler örneklere göre son derece cazip seçeneklere sahiptir. Stantların uygulama kısmında birden fazla materyale yer verilebilir. Ekonomik fiyatlarla beraber estetik stant tasarımı arayışındaki kişiler için uygundur. İşlevsel sistemlerden üretimleri yapılır. 
  4. Kongre fuar standı; isminden de anlaşılabileceği üzere şirketlerin düzenledikleri kongre ve benzeri toplantılarda iş gören stant örneğidir. Hem modüler hem maksima hem de ahşap sistemlerden yararlanılarak üretilebilir. Kuruma özel hazırlanarak firma kimliğini olabilecek en iyi şekilde karşı tarafa yansıtabilmek adına görselliğiyle öne çıkar.
 

Fuar Stand Tasarımı Nasıl Yapılır?

 
Fuar stand tasarımı, görselliği ve malzemeleri itibariyle zahmetli bir iştir. Fuar stand tasarımı çerçevesinde dekore etme işlemleri şu şekilde gösterilebilir; 
  1. Fuar standı sunum, görüşme ve hizmet alanı olarak üçe ayrılabilir. 
  2. Sunum bölümü tasarımda önem arz eder. Bu kısmın, müşterilerin gözüne çarpan ilk alan olması sebebiyle, müşterilerin hem rahatça dolaşabilecekleri hem de sergilenen ürünleri görebilecekleri düzeyde tasarlanması gerekir. Yerleştirilecek ürün sayısına uygun boyut ve ebatlar çerçevesinde tasarım yapılır. Ayrıca fuar alanının büyüklüğü de göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük alanlarda küçük dekorasyonlar dikkat çekmeyebilir. 
  3. Görüşme alanı müşterilerin danışmanlardan bilgi alacağı ve markayı tam anlamıyla tanıyabilme imkânı elde edecekleri bölümdür. Bu nedenle markanın imaj ve kalitesini ortaya koymak önem taşır. İkramlara yönelik küçük bir bar seçeneğine de yer verilebilir. 
  4. Hizmet alanı mutfak veya vestiyer bölümü gibi görülebilir. Eğer standın konulacağı yer çok büyük değilse gerek görülmeyebilir. 
 

Avantajlı Fuar Standı Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Bütçenizi sarsmayacak fiyatlarla fuar standı siparişi vermek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Fuar standı fiyatları, grafik tasarımın niteliğine, dekorasyonda kullanılan malzemelere, işçiliğe ve ürünün ölçülerine göre değişiklik gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyacınıza yönelik sipariş edebileceğiniz bütün baskı taleplerinizde kusursuz hizmet sağlıyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili baskı makineleriyle yöneterek, kaliteli işçilikle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de açık adresinize gönderiyoruz. Siz de tanıtımınızı üst seviyede yaparak hedef kitlenizi genişletme amacındaysanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz ve ambalaj hizmetlerinizde olduğu gibi her türlü stant talebiniz için her zaman sizinle.
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu