Search

Profosyonel markalar, müşterileriyle birebir iletişim halinde bulunabilmek adına sonuç odaklı stratejiler planlamayı hedefleyebilirler. Günümüzde ağırlıklı olarak sosyal medya ve interaktif sayfalar üzerinden yapılmaya çalışılan bu etkileşim yollarında müşteri ile yaşanan temasın eskiye göre zayıf kaldığı gözlemlenen bir gerçektir. Hem analiz hem de verilerle çalışan markalar etkileşimlerini artırabilmek için farklı yöntemleri denemeye başlarlar. Bilindik yöntemlerle birlikte yeni stratejileri birleştirerek kullanan marka yöneticilerinin de kısa sürede başarıya ulaştığı görülür.  Değişken data baskı yöntemi de, yeni tekniklerden biri olarak firma sahiplerinin dikkatini çeker. Aslında diğer ofset baskı ürünlerinden pek bir farkı yoktur. Sadece isme ya da kişiye özel yapılacak baskıların pratik yollarını oluşturur. En genel tanımıyla değişken data baskı, belirli bir kaynakta yer alan bilgilerin istenilen şablon üzerine basılması işlemidir. Mevcut yazılımlar sayesinde hem müşterilerinize hem de belirlediğiniz hedef kitleye ait tüm ürünleri basarken, bu baskıları onlara özel hale getirebilirsiniz. Böylece değişken veri ile basılarak kişiselleştirilen doküman ya da belgelerin firma sahiplerine sağladığı prestijin, sıradan dokümanlara oranla daha fazla olduğunu görebilirsiniz.  Mesela, 500 kişilik bir excel listesine sahipseniz ve listedeki herkese davetiye yollamak isterseniz, Seka Basım ve Reklam aracılığıyla veri tabanınızda yer alan tüm bilgilerden yararlanarak isme özel baskı yaptırmanız mümkündür. Ayrıca isim-soy isim, adres ve telefon bilgileri otomatik eklenir. 


Değişken Data Baskı Uygulama Alanları Nelerdir?


Değişken data baskı, normal ofset basım yöntemiyle yapılan sertifika, yaka kartı, kartvizit ve isimlik gibi ofis gereçlerinin daha özel ve kısa sürede basılmış halidir. Örneğin; oluşturacağınız herhangi bir organizasyon içerikli davetiyede, dilediğiniz kişilerin isimlerini ekleyerek sadece davetiyenin gönderileceği kişiye özel hale getirebilirsiniz.  Üstelik değişken data baskı uygulama alanları bakımından bu kadarla sınırlı kalmayarak, banka beyanlarından kredi kartı faturalarına dek uzanabilir. 

 
Değişken Data Baskı Nasıl Yapılır?


Değişken data baskı nasıl yapılır? Dediğinizde özelleşmiş bileşen araçlarından VDP için configure edilen tasarım programlarına kadar birbirinden farklı yazılımlarla oluşturulup yönetilerek Dijital Production Press’in dijital ön ucunu da kapsayan akışlardan geçerek gerçekleştiğini görebilirsiniz.  PDF formatının sorunsuz çalışmasıyla birlikte, VDP işleri hem zengin hem de kompleks halini aldıkça DFE nin işlem gücüne daha fazla baskı işlemi uygulanır.  Örneğin; VDP içeren herhangi bir işi dakikada 120 sayfa hızında basmak, dakikada o 120 sayfayı rip etmek anlamına gelir.  Bu sebeple de PDF dosyalarını doğru oluşturarak optimize etmek hayati derecede önemlidir. PDF /VT ayarlarını kusursuz yapabilmek adına Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, PODİ ve Xplor gibi özel kuruluşlar tarafından desteklenen “PDF dosyaları nasıl üretilir” adlı klavuzdan yararlanıyoruz. Değişken data baskı işlemlerini gerçekleştirirken de bu kılavuzda altı özellikle çizilen her noktayı dikkate alıyoruz. 


Değişken Data Baskı Fiyatları


Avantajlı fiyat seçenekleriyle değişken data baskı siparişi oluşturmak istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Değişken data baskı fiyatları özelleştirilecek ürünün niteliği ve adedi bazında değişse de, ödeme işlemlerinde müşterilerimize kolaylık sağlamayı ihmal etmiyoruz. Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi olarak her türlü baskı ihtiyacınız için sizlere kusursuz hizmet vermeyi ilke ediyoruz. Baskı işlemini yüksek teknolojili makinelerimiz aracılığıyla kaliteli tekniklerle tamamlayarak, minimum 3 iş günü içerisinde adresinize teslim ediyoruz. Siz de basım materyallerinizi bir an önce özelleştirme taraftarıysanız, vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin.  Seka Basım ve Reklam, her türlü ofis gerecinizle birlikte, reklam araçlarınız, ambalaj ve stant hizmetlerinizde daima yanınızda. 

 

 

 

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu