Search

Broşür Nedir?

Broşür nedir? Diye sorduğunuzda çeşitli kurum ya da kuruluşların, ürün, hizmet ya da etkinliklerinin tanıtımlarını gerçekleştirmek amacıyla başvurduğu araçlardan bir tanesi şeklinde tanımlandığını görürsünüz. Büyük firmaların yanı sıra, butik ve ticari işletmeler, kültürel ve sanatsal faaliyetleriyle öne çıkan birimler, belirledikleri hedef kitleye daha kolay ulaşabilmek adına broşür kullanırlar. Broşürler; zarf, katalog, antetli kağıt ve cepli dosya kadar ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer bulurlar. 

 

Broşür Hazırlama Teknikleri

Broşür hazırlama aşamasında, görselliğin öne çıkarılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü müşteri broşüre göz attığında ilk bakacağı şey, hizmet, etkinlik ya da ürünlerin yansıtılış biçimi olacaktır. Ağırlıklı olarak reklam ürünlerini içereceği için de, broşürünüzün boyutlarını enine boyuna hesaplayarak belirlemelisiniz . Olabildiğince az yer kaplaması, ürün ve hizmetlerin kolay bir şekilde anlaşabilmesi adına da genellikle basımında A5 boyutları tercih edilir. Kişisel ya da firma talebine yönelik A4 boyutundaki kağıtlar da kullanılabilir. Tasarımlarımız dijital veya ofset gibi tekniklerle buluşarak hizmetinize sunulur. 

 

Broşür Hazırlama Aşamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Broşür hazırlama sürecinde, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilir;
  2. Broşürlerinizin içerdiği bilgilerin güncelliği büyük önem taşır. Reklam ve tanıtım bakımından eski dönemlere ait bilgilerin yer alması, kurumunuzun imajını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, broşürlerinizi kısa periyotlarla yenilemeniz faydalı olabilir. 
  3. Broşür hazırlama üzerine siparişi verdiğinizde, kağıt seçimine mutlaka özen göstermelisiniz. Kalın ve yüzeyi pürüzlü kağıtlara hiçbir şekilde basım yaptırmamalısınız. Parlak, ince ve pürüzsüz yüzeyli kağıtlar üzerinde tasarım yaptırmanız, baskıda herhangi bir problemle karşılaşma olasılığınızın bulunmamasına karşın maliyet açısından da size avantaj sağlayacaktır. 
  4. Broşür tasarımı, ürün bilgilerinden ziyade, görselliğin daha çok vurgulanacağı şekilde yapılmalıdır. Ayrıca yerleştirilecek görseller mutlaka yüksek kalitede olması, matbaa işleminde karşılaşılabilecek sorunların önüne geçer. Elinizdeki mevcut görsellerin çözünürlüğü düşük ise, makul bir ücret ödeyerek internet sitelerinden görsel edinebilmeniz mümkündür. 
  5. Renkler üzerinde durulması gereken farklı bir nokta konumundadır. İlgi çekici renklere yer verilmesi hem akılda daha kalıcı bir izlenim bırakır, hem de potansiyeli yüksek geri bildirimler alınma ihtimalini artırır. 

Yukarıda verilen bütün maddeleri sırasıyla izlediğinizde, elinizde hem donanımlı hem de etkili bir broşür olacaktır. Kurumunuzun, hizmetlerinizin, etkinliklerinizin veya satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin reklamını da kalite standartları çerçevesinde yapabileceksiniz. 

 

Broşür Örnekleri

Günümüzde broşür örnekleri çeşitliliğiyle dikkat çeker. Kare ve dikdörtgen tasarımlı broşürlerin yanında, yuvarlak şekilde hazırlanan daire broşür örnekleri mevcuttur. Pek çok firma müşterisi, alışılmışın dışında bir tasarım gördüğünde, o broşürü inceleme girişiminde bulunabilir. Bunun yanında, farklı tarzlarda hazırlanan katlanabilir broşür örnekleri de sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkartma özelliğine sahiptir. Ayrıca üstten ya da yandan kesimli, rengarenk ve geometrik şekillerle bütünleşen broşür örneklerine yönelik siparişler de verebilirsiniz.


 
Broşür Fiyatları

Broşür fiyatları, tasarımın niteliğine, basımda kullanılan kağıdın boyutuna, çeşidine, sayfa, yazı ve görsel sayısı baz alınma suretiyle değişiklik gösterir. İhtiyacınıza göre sipariş edebileceğiniz her türlü talebinize yönelik Seka Basım ve Reklam Matbaa ekibi olarak hizmetinizdeyiz. Basım işlemini bütün aşamalarında yüksek teknolojili ve kaliteli tekniklerle birlikte bütçe dostu fiyatlarla tamamlayarak adresinize teslim edilmesini sağlıyoruz. Siz de kurumunuzun ve hizmetlerinizin reklamını en iyi şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin!

 

 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu