Search
Süpermarketlerde alışveriş yaparken reyonları sırayla incelemeyi tercih edebiliriz. Ürünlerin birden fazla marka kapsamında satışı yapıldığı için daha önce deneyip memnun kaldığımız markalara yöneliriz. Her ürünün üzerinde, hangi markaya ait olduğunu belirten etiket benzeri yapışkanlar bulunur. Bu yapışkanların genel adı baskes şeklinde ifade edilir. 
 

Baskes Nedir?

 
Perakende sektöründe iş yapan herkesin aklındaki sorulardan biridir. Baskes adından da anlaşılabileceği gibi, dijital baskı makinelerinde folyo üstüne baskı işlemi uygulayarak, baskının aynı makine ile istenen bölümden kesilmesi işlemidir. Böylece ürünü istediğiniz bütün noktalara  yapıştırarak, estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Firmanızın ya da markanızın ismini öne çıkarmak için baskes etiket çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Kullanım alanı yalnızca ürün satışı odaklı olmayıp, özel gün organizasyonları ve çeşitli etkinliklere yönelik de özel tasarımları hazırlanabilir. Daha geniş ele alırsak, ambalaj, nişan-düğün, kargo paketleme, şişe, kavanoz, akü, barkod, güvenlik ve doğum günü etiketi olarak kullanılabilir. Kurumsal şirketlerde ya da hobi aktivitelerine yönelik çalışmalarda da iş görebilir. Ayrıca ofis camlarında tabela yerine geçebilirken, fuar standı üzerinde de marka ismini duyurucu görev üstlenebilir. 
 

Baskes Etiket Özellikleri Nelerdir? 

 
Baskes etiket özellikleri açısından uzun yıllar kullanım imkânı sağlar. Kaliteli tekniklerle baskı yapıldığı takdirde, hiçbir soruna maruz kalmadan, her türlü olumsuz çevre koşullarına karşı dirençli özellik gösterir. Buna ek olarak renk skalası bakımından da oldukça geniş seçenekler sunar. Başlıca öne çıkan renk tonları kırmızı, sarı, beyaz, mavi, siyah ve yeşildir. Hem iç hem de dış mekanlara göre tasarlanan bu ürünler, lamine işlemi doğrultusunda yüksek dirence sahiptir. 
 

Baskes Baskı Nasıl Yapılır?

 

Görünümleri itibariyle yapışkanlı etiket örneklerini andıran baskes folyo ürünleri kapsamlı bir baskı sürecinden geçer. Baskes baskı işlemleri aşağıdaki haliyle sıralanabilir; 

  1. Her türlü ölçüye yer verilebilir. Markanıza veya kullanım alanınıza göre ebatlarınızı belirleyip siparişinizi oluşturabilirsiniz. 
  2. Öncelikle ürünün grafik tasarım işlemi yapılır. Tasarımın bitmesinden sonra, ürün dijital baskı makinelerine gönderilir. 
  3. Folyonun dijital makinede basılmasından sonra baskı çevresine vektörel çizgiler atılarak, bu çizgiler üzerinde kesme işlemi uygulanır. 
  4. Kesim yapılırken, dizim şekline göre hazırlanan şablonlar göz önüne alınır. Kesim bitiminde de, folyonun etrafında yer alan fazlalıklar alınır ve işlem tamamlanır. 
  5. Mürekkep kullanımı fark gözetmez. Folyo kesileceği için mürekkebin herhangi bir özellik taşımasına gerek yoktur. 
  6. Baskı sonrası en önemli nokta baskes folyonun korunmasıdır. Dış mekanlara yönelik hazırlanan ürünlerde koruma ihtiyacı duyulmaz. Ürünü uzun süre kullanabilmek adına laminasyon çekilmesi tavsiye edilir. Ancak iç mekanlarda su bazlı makinelerin kullanılması sebebiyle, laminasyon işlemi zorunlu görülür. 
 

En Ucuz Baskes Fiyatları Seka Basım ve Reklam Matbaa’da

 
Bütçe dostu fiyat seçenekleriyle baskes baskı yaptırma taraftarıysanız, doğru adrestesiniz. Baskes fiyatları, grafik tasarım özelliklerine, sipariş sayısına, baskıda kullanılan malzemelere, işçilik tekniğine, ürünün ölçü ve ebatlarına göre değişiklik gösterir. Seka Basım ve Reklam matbaa ekibi olarak, ihtiyaçlarınız bazında sipariş edebileceğiniz tüm baskı taleplerinizde üst seviyede hizmet sunuyoruz. Basım sürecini yüksek teknolojili baskı makineleriyle yöneterek, kaliteli tekniklerle tamamlıyor, minimum 3 iş günü içerisinde de belirttiğiniz açık adrese güvenle teslim ediyoruz. Siz de ürün tanıtımlarınızı en iyi şekilde yaparak, potansiyel müşteri kitlenizin üzerine çıkmak istiyorsanız, acele edin ve bizimle iletişime geçin! Seka Basım ve Reklam ofis gereçleriniz ve ambalaj hizmetlerinizde olduğu gibi her türlü iç-dış mekan reklam materyaliniz için de daima sizinle. 
 
 
 
 

İLETİŞİME GEÇİN

İletişim Formu